[Rozmiar: 1949 bajtów] incrudo2015 (27 kB)

  

koncerty koncerty

folk & etno w sklepie serpent.pl

wykonawcy

o serwisie i kontakt

pismofolkowe (2 kB)

[Rozmiar: 7814 bajtów]Village Kollektiv

Village Kollektiv powstał w 2002 roku. Został założony przez muzyków takich grup jak: Kapela ze Wsi Warszawa, Masala, Swoją Drogą. Po czterech latach działalności wydał swoją debiutancką płytę: "Motion Rootz Experimental 2006".

Muzyka generowana przez Village Kollektiv to pierwsza w Polsce fuzja elektronicznych dźwięków z „żywym” brzmieniem oryginalnych instrumentów i śpiewu. Tradycyjne muzyczne korzenie tworzą układ scalony z komputerową partyturą, tworząc nową przestrzeń dźwiękową, w której ekspresja słowa „ludu” nabiera wyrazistej wymowy.

Muzycy wykorzystują zarówno oryginalne ludowe melodie, jak i inspirowane nimi swoje własne tematy muzyczne. Brzmienia breakbeat, electro, dub, drum’n’bass oraz polskie i bułgarskie melodie ludowe splecione są z gardłowymi dźwiękami z Syberii oraz śpiewem joik z północy Europy. Debiutancka płyta „Motion Roots Experimental” wydana w 2006 roku otrzymała nominacje do dwóch najważniejszych w Polsce nagród fonograficznych – Fryderyk i Folkowy Fonogram Roku. Otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie Polskiego Radia – Folkowy Fonogram Roku 2007.

W 2009 r. grupa przypomniała się płytką "EP 2009". Druga pełnowymiarowa płyta zaplanowana jest na 2010 r.

Oficjalna strona: www.vk.com.pl
MySpace: www.myspace.com/villagekollektiv


etno.serpent.pl


etno.serpent.pl także na:[Rozmiar: 7814 bajtów]

Gadki z Chatki

Pierwsza lista folk stron [www.folkowyczas.prv.pl]