[Rozmiar: 1949 bajtów] incrudo2015 (27 kB)

  

koncerty koncerty

folk & etno w sklepie serpent.pl

wykonawcy

o serwisie i kontakt

pismofolkowe (2 kB)

[Rozmiar: 7814 bajtów]Vidlunnia

[Rozmiar: 22692 bajtów] Malwina Paszek - śpiew, lira korbowa, karimba, karkaby
Weronika Partyka - śpiew, saksofony, duduk
Katarzyna Wesołowska - śpiew, skrzypce
Oliwia Wronikowska - śpiew, syntezatory i brzmienia elektroniczne

Zespół Vidlunnia powstał w Poznaniu w 2010 roku. Nazwa pochodzi z języka ukraińskiego i oznacza „echo”, które ma symbolizować przestrzeń natury i muzyki. Pieśni tradycyjne z Ukrainy, Białorusi i Polski, wyznaczające rytm życia ludzi wsi, stanowią dla nas główna inspirację. Tęsknimy za dawnym brzmieniem muzyki i obrzędowością czasów naszych babć.

Swoją muzyką chcemy przenieść słuchacza do mikrokosmosu tradycyjnej kultury, jednocześnie umiejscawiając ją we współczesnym kontekście. Obok śpiewokrzyku i ludowej stylistyki gry na instrumentach, pojawiają się brzmienia syntetyczne, instrumenty związane z kulturą zachodu wzbogacane instrumentarium z innych kultur tradycyjnych. Vidlunnia zadebiutowała na studenckim festiwalu „Artenalia” w maju 2010 r.

Podczas XIV Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja 2011" grupa otrzymała 3. nagrodę za "nowatorską koncepcję artystyczną przekazu tradycyjnych pieśni". W 2012 r. zespół wystąpił m.in. na krakowskim festiwalu "Rozstaje" oraz poznańskim "EthnoPorcie".

3 stycznia 2013 r., na swoim profilu na facebooku, grupa poinformowała o zakończeniu działalności.

Krótka rozmowa oraz fragment występu podczas festiwalu EthnoPort:
http://www.myspace.com/vidlunnia

opis na podst. materiałów festiwalu Nowa Tradycja 2011; fot. (1) za profilem grupy na MySpace, (2) Vidlunnia podczas "Nowej Tradycji 2011", fot. © D.Anaszko/etno.serpent.pl

etno.serpent.pl


etno.serpent.pl także na:[Rozmiar: 7814 bajtów]

Gadki z Chatki

Pierwsza lista folk stron [www.folkowyczas.prv.pl]