[Rozmiar: 1949 bajtów] incrudo2015 (27 kB)

  

koncerty koncerty

folk & etno w sklepie serpent.pl

wykonawcy

o serwisie i kontakt

pismofolkowe (2 kB)

[Rozmiar: 7814 bajtów]Śliczne Goździki

[Rozmiar: 35126 bajtów] „Pieśni o Roślinach i Zwierzętach” to projekt łączący polskie pieśni tradycyjne z jazzem, w których rośliny i zwierzęta pojawiają się jako metafory ludzkich losów. Goździki i tulipany, wąż, lebioda, sowa, wilki, sroki i wrony, łabędzie, róża - opowiadają historie o miłości, szczęściu, tęsknocie, biedzie, pracy, tułaczce czy śmierci.

[Rozmiar: 35126 bajtów] Wszystkie te pieśni pochodzą z dzieł Oskara Kolberga i były znane w różnych regionach Polski, występowały w wielu wersjach zarówno tekstowych jak i melodycznych. Na użytek projektu pieśni zostały poddane eksperymentalnej adaptacji - połączyliśmy wątki i melodie z różnych stron w celu stworzenia pełnych fabularnych całości.

[Rozmiar: 35126 bajtów] Nazwa „Śliczne Goździki” pochodzi od początkowych słów jednej z pieśni. Zespół tworzą muzykantki z Warszawy śpiewające głosem naturalnym i grające na tradycyjnych instrumentach polskich: harmonii trzyrzędowej, barabanie, bębenku obręczowym oraz muzycy jazzowi z Opola, Katowic i Wrocławia z instrumentarium - saksofon, gitara elektryczna, kontrabas, perkusja.

[Rozmiar: 21175 bajtów] Śliczne Goździki tworzą:
Kasia Szurman - śpiew biały, harmonia
Kasia Żytomirska - śpiew biały, baraban, bębenek
Jacek Mielcarek - saksofony, klarnet
Kuba Mielcarek - kontrabas
Przemek Hanaj - gitara elektryczna
Jarek Korzonek - perkusja

Grupa zadebiutowała 28 kwietnia 2011 r. na koncercie w ramach festiwalu "Wszystkie Mazurki Świata" w klubie festiwalowym "Skwer" (powyżej zdjęcia z tego występu - fot. © D.Anaszko/etno.serpent.pl).

opis za stroną festiwalu "Wszystkie Mazurki Świata" http://festivalmazurki.pletno.serpent.pl


etno.serpent.pl także na:[Rozmiar: 7814 bajtów]

Gadki z Chatki

Pierwsza lista folk stron [www.folkowyczas.prv.pl]