[Rozmiar: 1949 bajtów] incrudo2015 (27 kB)

  

koncerty koncerty

folk & etno w sklepie serpent.pl

wykonawcy

o serwisie i kontakt

pismofolkowe (2 kB)

[Rozmiar: 7814 bajtów]Agata Siemaszko i Kuba „Bobas” Wilk

[Rozmiar: 17199 bajtów] Agata Siemaszko – śpiew
Kuba „Bobas” Wilk - gitara

Agata Siemaszko od dziecka śpiewała w zespołach podhalańskich, grała na basach u Krzysztofa Trebuni, występowała z zespołem romskim „Kałe Bała”, współpracowała z wieloma innymi zespołami. Kuba „Bobas” Wilk na stałe współpracuje z zespołami takimi jak „Siwy Dym”, „Rzoz”, „Funky Jam”, stworzył własną grupę „Bo…Band”, prowadzi też studio nagrań „Chabakoovka”. Znają się i przyjaźnią od kilku lat, na scenie zdarzyło im się do tej pory zagrać razem tylko przy okazji współpracy z Teresą Mirgą i jej zespołem Kałe Bała. Jednak nie są związani z tym zespołem na stałe.

[Rozmiar: 17199 bajtów] Agata: „Uczę się języków i kontekstu kulturowego pieśni, które mi się podobają, żeby móc - z jednej strony poczuć się jak ludzie, którzy tę muzykę tworzą, "wejść w ich skórę", a z drugiej strony po to, żeby móc wyobrazić sobie i przypomnieć podobne sytuacje z mojego życia i żeby to, co robię nabrało "prawdziwości" (mimo, że prawdą nigdy nie będzie, bo chcąc nie chcąc jest jedynie moim wyobrażeniem i swoistym symulakrem). Jestem bardzo w stosunku do siebie wymagająca, a największą pochwałą jest dla mnie dobre słowo usłyszane "u źródeł"; od Słowaka, gdy śpiewam po Słowacku, od Cygana, gdy po Cygańsku itd.” Muzyczna przyjaźń dwojga wykonawców zawiązała się w studiu nagraniowym „Chabakoovka”. Podczas jednej z sesji nagraniowych usiedli i zaczęli „bawić się” w przerabianie znanych cygańskich i słowackich, ludowych szlagierów; od tego czasu spotykają się częściej i pracują nad materiałem na płytę; ale bez pośpiechu i z uśmiechem; tak, żeby muzyka nie przestawała bawić, a była przy tym dobrze przygotowana i wykonana.

Duet zdobył Grand Prix podczas XIV Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja 2011". W maju 2013 r. ukazała się debiutancka płyta pt. "Ogień i woda".

opis na podst. materiałów festiwalu Nowa Tradycja 2011; na zdjęciu: Agata Siemaszko i Kuba "Bobas" Wilk podczas występu na Nowej Tradycji 2012; fot. ©D.Anaszko/etno.serpent.pl

etno.serpent.pl


etno.serpent.pl także na:[Rozmiar: 7814 bajtów]

Gadki z Chatki

Pierwsza lista folk stron [www.folkowyczas.prv.pl]