[Rozmiar: 1949 bajtów] incrudo2015 (27 kB)

  

koncerty koncerty

folk & etno w sklepie serpent.pl

wykonawcy

o serwisie i kontakt

pismofolkowe (2 kB)

[Rozmiar: 7814 bajtów]Same Suki

[Rozmiar: 48236 bajtów] Grupa Samesuki powstała na początku 2012 roku. Nazwa wiąże się zarówno z obecnością samych kobiet w zespole, jak i ze staropolskim instrumentem smyczkowym – suką biłgorajską, której brzmienie jest dla nas inspiracją. Punktem wyjścia do tworzenia muzyki są melodie ludowe pochodzące z Mazowsza i Kujaw, których aranżacje znacznie różnią się od pierwotnego oryginału. Tworzymy własne teksty lub uwspółcześniamy stare, poruszamy w nich sprawy do których warto wciąż powracać. Aranżacje melodii wynikają ze specyfiki brzmienia instrumentów ludowych, klasycznych oraz współczesnych tj. suki biłgorajskiej, fideli płockiej, wiolonczeli, bendiru i innych instrumentów perkusyjnych. Powstają w ten sposób ilustracje muzyczne do tworzonych tekstów.

Grupa zadebiutowała podczas konkursu w ramach XV Festiwalu Muzyki Folkowej Polskiego Radia "Nowa Tradycja", gdzie zdobyła nagrodę specjalną.

skład:
Magdalena Wieczorek-Duchewicz - śpiew
Helena Matuszewska - suka biłgorajska, rebab turecki
Marta Sołek - fidel płocka
Justyna Meliszek - wiolonczela, śpiew
Patrycja Napierała - instrumenty perkusyjne

Na październik 2013 r. zapowiadana jest debiutancka płyta zespołu pt. "Niewierne". Poniżej promujący płytę utwór "Równochuć":

opis za informacjami festiwalu Nowa Tradycja; na zdjęciu: Same Suki podczas Nowej Tradycji 2012; fot. © D.Anaszko/etno.serpent.pl

etno.serpent.pl


etno.serpent.pl także na:[Rozmiar: 7814 bajtów]

Gadki z Chatki

Pierwsza lista folk stron [www.folkowyczas.prv.pl]