[Rozmiar: 1949 bajtów] incrudo2015 (27 kB)

  

koncerty koncerty

folk & etno w sklepie serpent.pl

wykonawcy

o serwisie i kontakt

pismofolkowe (2 kB)

[Rozmiar: 7814 bajtów]R.U.T.A.

Projekt powstał z inicjatywy Macieja Szajkowskiego - założyciela i muzyka Kapeli ze Wsi Warszawa. Opiera się na archaicznych tekstach piosenek buntu chłopów przeciw feudalnemu systemowi wyzysku. Do ich wykonania zaproszona została czołówka wokalistów polskiego zaangażowanego rocka: Paweł "Guma" Gumola (Moskwa), Robert "Robal" Matera (Dezerter), Nika (Post Regiment) oraz Hubert "Spięty" Dobaczewski (Lao Che). Muzyka (zaaranżowana przez Kamila Rogińskiego) wykonywana jest na instrumentach akustycznych: lirze korbowej, fidelach płockich, suce biłgorajskiej, sazach, tradycyjnych barabanach, bębnach obręczowych, kontrabasie i pile przez plejadę osobistości muzyki folk - instrumentalistów takich grup, jak Orkiestra Rivedell, Mosaic, Maćko Korba czy Kapela ze Wsi Warszawa.

W 2011 r. ukazała się debiutancka płyta grupy pt. "Gore. Pieśni buntu i niedoli XV-XX w.". Więcej na jej temat w prezentacji w sklepie serpent.pl.

[Rozmiar: 42123 bajtów] W kilka miesięcy po wydaniu płyty R.U.T.A. rozpoczęła współpracę z białoruską wokalistką Nastą Niakrasavą i przedstawiła nowy projekt - "R.U.T.A. na Uschod", opierający się na archaicznych ludowych pieśniach buntu z Białorusi, Rosji i Ukrainy.

Oficjalna strona: http://ruta.art.pl.

na zdjęciach: R.U.T.A. podczas koncertów w Warszawie: w klubie Hybrydy 13.04.2011 (zob. więcej zdjęć z tego występu) oraz w klubie CBA 17.11.2011; fot. © D.Anaszko/etno.serpent.pletno.serpent.pl


etno.serpent.pl także na:[Rozmiar: 7814 bajtów]

Gadki z Chatki

Pierwsza lista folk stron [www.folkowyczas.prv.pl]