[Rozmiar: 1949 bajtów] incrudo2015 (27 kB)

  

koncerty koncerty

folk & etno w sklepie serpent.pl

wykonawcy

o serwisie i kontakt

pismofolkowe (2 kB)

[Rozmiar: 7814 bajtów]Raphael Rogiński

Gitarzysta, kompozytor, improwizator, animator kultury i badacz folkloru muzycznego. Wykształcony jazzowo i klasycznie, swoją edukację uzupełniał o muzykologię i etnomuzykologię.

Od początku swojej twórczej działalności skupiony jest przede wszystkim na improwizacji czerpiącej z jazzu i bluesa, a także muzyki improwizowanej, etnicznej i ludowej, elektronicznej, teatralnej i filmowej. Obydwie drogi muzyczne są wyznacznikiem stylu jego twórczości zarówno pod względem kompozytorskim, jak i wykonawczym. Od lat gra z wieloma warszawskimi muzykami i improwizuje, zajmował się teoretycznie określeniem muzyki świata.

Rogiński jest mocno związany z kulturą żydowską. Intensywnie szuka jej miejsca w swojej twórczości. Z dotychczasowych poszukiwań powstały trzy projekty, których jest liderem - CUKUNFT, SHOFAR i ALTE ZACHEN.

Inne wybrane projekty:
- solowy "Bach Bleach", w którym muzyka Jana Sebastiana Bacha wykonana jest na gitarach preparowanych
- "Mizrachi" (wraz z Mikołajem Trzaską i Michaelem Zerangiem), w którym zwraca się ku muzycznej tradycji żydowskiej Jemenu, Iraku czy Indii
- "Solo Guitar and Oud"
- "Night Ragas" - projekt z Michaelem Zerangiem, nawiązujący do tradycji klasycznej i ludowej muzyki hinduskiej
- DROM - muzyka Django Reinhardta mieszana ze współczesnymi brzmieniami i muzykę polskiej i rosyjskiej romy


www.myspace.com/raphaelroginski

opracowano na podst. materiałów z myspace.com/raphaelroginski
na zdjęciach: Raphael Rogiński: (1) podczas występu grupy Cukunft na EUharmonii (1.07.2011, Warszawa, Rynek Nowego Miasta) oraz (2) z zespołem Shofar podczas koncertu "Mizrach" (2.09.2007, Warszawa, teren planowanego Muzeum Żydów Polskich); © D. Anaszko/etno.serpent.pl

etno.serpent.pl


etno.serpent.pl także na:[Rozmiar: 7814 bajtów]

Gadki z Chatki

Pierwsza lista folk stron [www.folkowyczas.prv.pl]