[Rozmiar: 1949 bajtów] incrudo2015 (27 kB)

  

koncerty koncerty

folk & etno w sklepie serpent.pl

wykonawcy

o serwisie i kontakt

pismofolkowe (2 kB)

[Rozmiar: 7814 bajtów]Psio Crew

Grupa Psio Crew powstała w 2004 r. w Bielsku-Białej. Zespół łączył odmienne stylistycznie światy muzyczne: tradycyjny świat dzikiej i prawdziwej muzyki góralskiej Beskidu Żywieckiego i Śląskiego z gatunkami muzycznymi miasta, takimi jak: d'n'b, elektro, hip-hop, jazz, oraz ze światem ciepła płynącego z pozytywnej muzyki dub czy raggamuffin.

W 2006 r. zespół zdobył III nagrodę na IX Festiwalu Muzyki Folkowej Polskiego Radia "Nowa Tradycja" i pierwszą nagrodę Tatrzańskiej Majówki w Zakopanem.

15 stycznia 2007 ukazała się debiutancka płyta Psio Crew "Szumi jawor soundsystem". Za tę płytę miesięcznik Machina przyznał grupie nagrodę Machinera za Debiut Roku.

W 2008 roku zespół został nominowany do Fryderyka w dwóch kategoriach: Album Etno/Folk i Nowa Twarz Fonografii. W sumie Psio Crew zagrało na kilkudziesięciu międzynarodowych festiwalach i imprezach.

W roku 2009 koncertując w Tbilisi wzięli udział w polsko-gruzińsko-afrykańskim projekcie „Strefa Artystyczna*” organizowanym przez Fundację Inna Przestrzeń. Pamiątką po tej współpracy był wydany w lipcu 2010 r. wspólnie z Mamadou Dioufem i gruzińskim chórem Chveneburebi singiel "Sissa".

28 stycznia 2011 r. grupa Psio Crew poinformowała o zakończeniu działalności.

Oficjalna strona: www.psiocrew.pl.

Na zdjęciach: Psio Crew podczas występów na Nowej Tradycji 2006 oraz na koncercie w ramach cyklu "Muzyka w Muzeum" w 2005 r.; fot. 1&2 © D.Anaszko/etno.serpent.pl

etno.serpent.pl


etno.serpent.pl także na:[Rozmiar: 7814 bajtów]

Gadki z Chatki

Pierwsza lista folk stron [www.folkowyczas.prv.pl]