[Rozmiar: 1949 bajtów] incrudo2015 (27 kB)

  

koncerty koncerty

folk & etno w sklepie serpent.pl

wykonawcy

o serwisie i kontakt

pismofolkowe (2 kB)

[Rozmiar: 7814 bajtów]
Kapela Marka Przewłockiego

kapela o sobie:

[Rozmiar: 26490 bajtów] Kapela zawiązała się się w 2011 roku, po wielu godzinach i dniach spędzonych na nauce mazurków u muzykantów. I tak rok 2011 to pasmo sukcesów:
- wyróżnienie w konkursie Stara Tradycja podczas Festiwalu Mazurki 2011
- III miejsce w kategorii kapel podczas XVIII Konkursu Kapel i Śpiewaków Ludowych POWIŚLAKI 2011 w Maciejowicach
- oraz najbardziej prestiżowa nagroda - I miejsce podczas 45 Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych 2011 w Kazimierzu.

W 2013 wzięliśmy udział w konkursie Nowa Tradycja (zapis wideo występu konkursowego na stronie Polskiego Radia).

Zajmujemy się przede wszystkim tańcami wirowymi, czyli mazurkami. Od początku 2007 były to mazurki radomskie, głównie od Jana Kmity, ale też Jana Gacy, Tadeusza Jedynaka i braci Tarnowskich. Dużo czasu spędziliśmy również na słynącej z polek Suwalszczyźnie u Franciszka Racisa. Czerpiemy także z innych regionów jak Lubelszczyzna, Kurpie, Podlasie. Przez te kilka lat zatoczyliśmy ruchem wirowym pełne koło mazurkowe i dotarliśmy do Mazowsza Południowego, na którym królował ś.p. mistrz Kazimierz Meto z Gliny koło Rawy Mazowieckiej (ur. 1922, zm. 1998). Właśnie ten muzykant jest naszym mentorem i inspiracją. Nagrania, które po nim zostały, są materiałem do nauki na długie lata. Na podstawie jego stylu, technik wykonawczych i ornamentyki staramy się tworzyć nową jakość w muzyce tradycyjnej. Z jednej strony jesteśmy wierni funkcji, w jakiej ta muzyka powstawała (akompaniowanie do tańca), ale z drugiej strony eksperymentujemy brzmieniowo i sięgamy po możliwości, jakie dają współczesne instrumenty np. skrzypce elektryczne, sample.

http://kprzewlockiego.plopis i zdjęcie: zespół

etno.serpent.pl


etno.serpent.pl także na:[Rozmiar: 7814 bajtów]

Gadki z Chatki

Pierwsza lista folk stron [www.folkowyczas.prv.pl]