[Rozmiar: 1949 bajtów] incrudo2015 (27 kB)

  

koncerty koncerty

folk & etno w sklepie serpent.pl

wykonawcy

o serwisie i kontakt

pismofolkowe (2 kB)

[Rozmiar: 7814 bajtów]Podróżniczy Kolektyw Skrzypcowy

 PKS, czyli Podróżniczy Kolektyw Skrzypcowy, powstał w 1998 roku jako jedna z inicjatyw przy olsztyńskim Stowarzyszeniu "Tratwa". Tworzą go młodzi ludzie z różnych miast Polski zainteresowani praktycznym poznawaniem polskiej tradycyjnej muzyki skrzypcowej i form z nią związanych.

Misję PKS charakteryzują dwa wątki:
Pierwszy, to praca zmierzająca do wypracowania metod przekazu kompetencji kulturowych pomiędzy nosicielami tradycji a młodymi ludźmi.
 Drugi, to praktyczne i teoretyczne poszukiwanie odpowiedzi na pytanie o to, jak muzyka tradycyjna może stać się częścią współczesnego świata, jak może w nim funkcjonować, jak można tworzyć formy i sytuacje, w których muzyka ta może być dziś praktykowana, a nie prezentowana.

opis za Centralą Muzyki Tradycyjnej
zob. także zapowiedź imprezy Centrali Muzyki Tradycyjnej z sierpnia 2005 z galerią zdjęć PKS.

na zdjęciach: Maciej Żurek i Marek Ruczko - założyciele Podróżniczego Kolektywu Skrzypcowego - podczas wspólnego występu z Janem Gacą na XI Festiwalu Folkowy Polskiego Radia "Nowa Tradycja 2008" (zob. więcej zdjęć z tego występu) oraz podczas imprezy tanecznej na warszawskim Herbatniku 7.08.2009; fot. ©D.Anaszko/etno.serpent.pl

etno.serpent.pl


etno.serpent.pl także na:[Rozmiar: 7814 bajtów]

Gadki z Chatki

Pierwsza lista folk stron [www.folkowyczas.prv.pl]