[Rozmiar: 1949 bajtów] incrudo2015 (27 kB)

  

koncerty koncerty

folk & etno w sklepie serpent.pl

wykonawcy

o serwisie i kontakt

pismofolkowe (2 kB)

[Rozmiar: 7814 bajtów]Nisza

[Rozmiar: 27600 bajtów] Grupa powstała w wyniku spotkania Jakuba i Jacka Mielcarków (ojca i syna) z braćmi Mraihi z Tunezji. Zespół sięgnął po stare polskie melodie ludowe i wykonuje je w sposób nieco odmienny, uwzględniając skale modalne, ćwierćtony i zachowując trans typowy dla muzyki arabskiej. Powstało połączenie muzyki polsko-arabskiej z jazzem skandynawskim (wpływy Arilda Andersena, Jana Garbarka).

Pierwotny skład (materiał przygotowany w tym składzie został zakwalifikowany do udziału w Festiwalu Folkowym Polskiego Radia "Nowa Tradycja 2010"): Jacek Mielcarek (kier. art. - saksofony altowy i sopranowy, Jakub Mielcarek (kontrabas), Amine Mraihi (lutnia ud) , Hamza Mraihi (kanun) i Łukasz Romański (perkusja).

Na Nowej Tradycji zespół wystąpił już w przemodelowanym składzie, w którym Jakubowi i Jackowi Mielcarkom towarzyszyli: Noam David (Izrael - perkusja) i Mateusz Szemraj (lutnia ud; znany przede wszystkim z grupy Mosaic).
Podczas festiwalu grupa zdobyła wyróżnienie w postaci nagrania studyjnego, które zrealizowane zostało latem 2010 r. w składzie: Jacek Mielcarek, Jakub Mielcarek, Mateusz Szemraj, Wojciech Lubertowicz (inst. perkusyjne) i Jarosław Korzonek (perkusja), z gościnnym udziałem Katarzyny Szurman (śpiew), Remigiusza Hanaja (lira korbowa) i Piotra Damasiewicza (trąbka).

fot.: Nisza podczas "Nowej Tradycji 2010"; fot. © D.Anaszko/etno.serpent.pl
opis grupy na podst. materiałów festiwalu Nowa Tradycja 2010
etno.serpent.pl


etno.serpent.pl także na:[Rozmiar: 7814 bajtów]

Gadki z Chatki

Pierwsza lista folk stron [www.folkowyczas.prv.pl]