[Rozmiar: 1949 bajtów] incrudo2015 (27 kB)

  

koncerty koncerty

folk & etno w sklepie serpent.pl

wykonawcy

o serwisie i kontakt

pismofolkowe (2 kB)

[Rozmiar: 7814 bajtów]Mosaik

[Rozmiar: 37449 bajtów] Zespół powstał w 2006 r. i do 2013 r. działał pod nazwą Mosaic.. Grupa czerpie z doświadczeń, jakie jego członkowie wynoszą z pracy nad muzyką dawną, klasyczną i tradycyjną. Grają na zrekonstruowanych instrumentach dawnych oraz instrumentach tradycyjnych z różnych stron świata. Na repertuar zespołu składają się własne aranżacje utworów polskich, sefardyjskich, greckich i węgierskich.

Na XI Festiwal Folkowym Polskiego Radia "Nowa Tradycja 2008" grupa otrzymała nagrodę III stopnia, a Jolanta Kossakowska (fidel średniowieczna, gęśle, śpiew) indywidualną nagrodę "Złote Gęśle". Natomiast podczas XVIII Festiwalu Muzyki Ludowej "Mikołajki Folkowe 2008" Mosaic zdobył pierwszą nagrodę. W trakcie festiwalu Skrzyżowanie Kultur w 2009 r. zespół wystąpił na wspólnym koncercie z Al Andaluz Project.

[Rozmiar: 25405 bajtów] W październiku 2010 ukazała się debiutancka płyta grupy pt. "Ludovava" (w plebiscycie etno.serpent.pl uznana za najlepszą płytę 2010 r.). Już dwa miesiące później Polskie Radio wydało drugą płytę - "... a my do Betlejem - koncert" z zapisem kolędowego występu grupy, który w styczniu 2010 r. odbył się w studiu im. W.Lutosławskiego z gościnnym udziałem Marii Bienias i Weroniki Grozdew-Kołacińskiej.
Trzecia płyta grupy pt. "Całe szczęście" ukazała się w grudniu 2013 r. już pod lekko zmodyfikowaną nazwą (Mosaik w miejsce Mosaic).

Skład zespołu:
Jolanta Kossakowska - fidel średniowieczna, gęśle, śpiew
Zofia Kolbe-Wojdyr - dudy galicyjskie, flety, instrumenty perkusyjne, śpiew
Wojciech Lubertowicz - instrumenty perkusyjne
Mateusz Szemraj - lutnia arabska, cymbały
Bart Pałyga - basy

Z zespołem występowali:
Sebastian Wielądek - lira korbowa, flety ney, duduk, dudy (stały członek do 2013 r.)
Weronika Grozdew-Kołacińska - śpiew
Maciej Cierliński - lira korbowa
Magdalena Tejchma - flety, szałamaje, santur
Marta Sołek - wiolonczela

Oficjalna strona: www.mosaic.art.pl
Prezentacja (z utworami do odsłuchu) na MySpace: www.myspace.com/etnomosaic
Profil na facebooku: http://www.facebook.com/pages/Mosaic/114923751860692na zdjęciach: Mosaic podczas XI Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja 2008" (1) oraz Skrzyżowania Kultur 2009 (2); fot. © D.Anaszko/etno.serpent.pl

etno.serpent.pl


etno.serpent.pl także na:[Rozmiar: 7814 bajtów]

Gadki z Chatki

Pierwsza lista folk stron [www.folkowyczas.prv.pl]