Sielska Kapela Weselna

info zespołu:

Istniejemy od 2000 r. Prezentujemy folklor muzyczny wielu regionów Polski grając na starych, unikalnych, instrumentach jak np.: cymbały czy harmonia pedałowa. Odtwarzamy również, znalezione w XVIII i XIX wiecznych rękopisach, ciekawe, często nieznane lub odeszłe w niepamięć melodie ludowe.

Staramy się pielęgnować i przybliżać muzyczną spuściznę wsi polskiej poprzez uczestnictwo w imprezach folklorystycznych i koncertach oraz pracę warsztatową z dziećmi i młodzieżą. Jesteśmy laureatami wielu konkursów, między innymi IV Festiwalu Muzyki Folkowej "NOWA TRADYCJA" 2001 r., organizowanego przez Radiowe Centrum Kultury Ludowej (Nagroda Specjalna Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego) i Europejskiego Festiwalu Muzyki Ludowej Młodych "EUROFOLK 2001". W naszym dorobku artystycznym jest również wydawnictwo płytowe.

Chodzimy "na muzyke" i gramy "do nogi" po całej Polsce. Zachęcamy do spotkania z nami!

Debiutancka płyta kapeli nosi tytuł "Na Nogę" (SKW 2002). Płyta nagrana została w gospodarstwie na Mazurach w czasie jednodniowej sesji (hulanki) w styczniu 2002.
Realizacja nagrań: studio "Serakos" Warszawa.

Zobacz prezentację płyty (wraz z plikami dźwiękowymi do odsłuchu i ściągnięcia) w sklepie serpent.pl.

oficjalna strona grupy: www.sielskakapela.republika.pl

Członkowie Sielskiej Kapeli Weselnej: Robert Wasilewski, Ewa Wasilewska i Piotr Pniewski, współtworzą także grupę TRANSKAPELA, grającą muzykę inspirowana żydowską kultura muzyczna obszaru Karpat z przełomu XIX i XX w.

W 2006 r. grupa zaprezentowała swe nowe oblicze, inspirowane muzyką z Maramures (Transylwania) i Huculszczyzny. Zob. galerię zdjęć z koncertu w warszawskim NOKu 16.02.2006.

www.etno.serpent.pl