Klezmaholics

[Rozmiar: 26448 bajtów] Zespół powstał w listopadzie 2006 roku w Lublinie. Początkowo działał jako duet wykonujący tradycyjne yiddish-songs. Z początkiem maja 2007, wraz z pojawieniem się nowych muzyków instrumentarium, powiększyło się o bas, skrzypce, mandolinę i instrumenty perkusyjne.

W grudniu 2007 zespól zdobył wyróżnienie na lubelskim XVII Festiwalu Muzyki Ludowej "Mikołajki Folkowe" (za "wyjście z muzyki klezmerskiej w kierunku piosenki żydowskiej").

[Rozmiar: 40049 bajtów]W sierpniu 2008, w ramach kolejnego projektu "Śpiewnik Żydowski", sfinansowanego ze środków MKiDN, grupa nagrała płytę pt. „Greatest Hits”, zawierającą tradycyjne piosenki żydowskie jak i utwory instrumentalne. W nagraniach, które miały miejsce w studiu Rogalów Analogowy wzięli udział także uczestnicy prowadzonych w trakcie projektu warsztatów. Płyta ukazała się jako dodatek do wydanej przez Teatr NN książki "Jidisze lider - śpiewnik żydowski" (pod red. Piotra Mirskiego - lidera Klezmaholics)

Skład zespołu (2009 r.):
- Piotr Mirski (wokal, gitara, mandolina, darabuka)
- Anna Różycka (skrzypce, bałałajka, suka biłgorajska)
- Łukasz “Dankton” Downar – (gitara basowa)
- Mikołaj Wójcik (klarnet)

Klezmaholics na MySpace: www.myspace.com/klezmaholics

Na zdjęciach: Klezmaholics podczas występów na festiwalach "Mikołajki Folkowe 2007" oraz "Nowa Tradycja 2008"; fot. ©D.Anaszko/etno.serpent.pl

Utwór "Shnirele perele" na żywo podczas "Mikołajków Folkowych 2007":opis na podst. materiałów promocyjnych

www.etno.serpent.pl


Klezmaholics - "Greatest Hits"
płyta dołączona do książki "Jidisze lider - śpiewnik żydowski")
prezentacje w sklepie serpent.pl z plikami dźwiękowymi*****