Kitka Sarena

 Zespół instrumentalny "KITKA SARENA" powstał w 2002 roku. Składa się z osób fascynujących się muzyką graną między Bałtykiem, a Morzem Czarnym. W jego składzie są zarówno absolwenci Akademii Muzycznej, jak i studenci Politechniki. Poznali się w kapeli ZPiT Politechniki Warszawskiej i od tego czasu wspólnie muzykują.

Zespół powstał z inicjatywy akordeonisty Pawła Stępnia a autorem większości aranżacji i opracowań jest Darek Łapiński, grający na kontrabasie. Grono grających rozjaśnia swoją osobą utalentowana skrzypaczka Małgorzata Pałubska, grająca wcześniej w formacji "Stara Lipa", zaś najnowszym nabytkiem zespołu jest flecista Jan Trojanowski.

W języku macedońskim nazwa grupy oznacza "kolorowy kwiat". Jest wyrazem szczególnej fascynacji muzyką tego kraju, oddaje zarówno różnorodność doboru utworów jak i osobisty stosunek do wykonywanej muzyki. W zależności od potrzeb muzycy sięgają również po znane melodie rosyjskie, żydowskie (prezentowane wcześniej na Festiwalu Muzyki Żydowskiej na warszawskiej Pradze), utwory z kręgu muzyki poważnej, biesiadnej i bankietowej. Łatwość z jaką poruszają się zarówno w atmosferze dobrej zabawy jak i w nastroju reflesyjnym czyni ich zespołem muzycznie wszechstronnym. Potwierdza to II nagroda ex equo na międzynarodowym festiwalu Mikołajki Folkowe (grudzień 2004) w Lublinie.

info promocyjne grupy

etno.serpent.pl

TD>