Indialucia

Indialucia to projekt muzyczny, łączący dwa niezwykle piękne i ciekawe style muzyczne: muzykę indyjską oraz flamenco. Album o tym tytule powstał w latach 1999-2004 w Indiach, Hiszpanii i Polsce. Wzięło w nich udział wielu znakomitych muzyków z obu kontynentów.

Pomysłodawcą oraz kierownikiem artystycznym nagrań jest Michał Czachowski, a rezultatem jego wielu lat pracy jest album, który po raz pierwszy w historii ukazuje jak wiele wspólnego ma flamenco i jego korzenie indyjskie.


Michał Czachowski (Polska)
Urodzony w 1974 roku, wychowywał się w otoczeniu muzyki flamenco. Naukę gry na gitarze rozpoczął w wieku 12 lat. Swe umiejętności rozwijał między innymi u boku takich gitarzystów flamenco jak Rafael Cortés, Gerardo Nunez i Salva del Real. W 1992 roku utworzył zespół "Viva Flamenco!" i przez kilka następnych lat został laureatem kilkunastu konkursów muzycznych stając się najlepszą tego typu formacją w kraju. Michał Czachowski po występie na międzynarodowym festiwalu w Cabella Ligure we Włoszech w 1998 roku, został zaproszony do Akademii Muzycznej w Nagpur w środkowych Indiach. Tam pracował jako nauczyciel gitary, równocześnie ucząc się gry na tradycyjnym, indyjskim instrumencie strunowym - sitarze. Od wielu lat, publikuje także artykuły na temat muzyki flamenco na łamach pism: angielskojęzycznym "Flamenco International Magazine" oraz polskich: "Świat Gitary" i "Jazz Forum". Michał Czachowski solo lub z grupą nagrywał wiele programów dla stacji telewizyjnych i radiowych, występował z wieloma znanymi artystami z Hiszpanii, brał udział w sesjach nagraniowych takich zespołów jak m. in. "Blue Cafe" oraz wykonywał koncerty m. in. w Austrii, Niemczech, Anglii, Francji, Włoszech, Holandii, Belgii, Czechach, Słowacji, Białorusi i Indiach. W roku 2004 i 2005 Michał Czachowski został wybrany przez czytelników pisma "Gitara i Bas" najlepszym gitarzystą flamenco.

Więcej w prezentacji płyty w sklepie serpent.pl.
Strona projektu: www.indialucia.com

Na zdjęciach: Indialucia podczas koncertu finałowego Folkowego Fonogramu Roku w trakcie Festiwalu Muzyki Folkowej Polskiego Radia "Nowa Tradycja", Warszawa 20.04.2006; fot. © etno.serpent.pl

Informacje na podst. strony www.flamenco.art.pl

etno.serpent.pl


"Indialucia"
(2005)
prezentacja płyty w sklepie serpent.pl z plikami dźwiękowymi