Hoboud

[Rozmiar: 31580 bajtów] Potrzeba poznania własnych korzeni oraz historii terenów Warmii i Mazur wraz z ludami, które je zamieszkiwały na długo przed naszym narodzeniem sprawiły, że muzycy rozpoczęli poszukiwania ... i w starych, zapisywanych w XIX w. pieśniach odnaleźli Hobouda.

Hoboud narodził się ponownie na początku 2008 w postaci pomysłu muzycznego w głowach Marcina i Marii Rumińskich - odpowiedzialnych za ideę. Natychmiast po naszkicowaniu pierwszych utworów zaczęli kompletować zespół, złożony z muzyków wszechstronnych, poruszających się biegle w kilku nurtach muzycznych i z folkowymi zainteresowaniami.

Podczas XII Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja 2009" grupa zdobyła III nagrodę za zwrócenie uwagi na repertuar warmiński, ciekawe muzyczne pomysły oraz zgranie.

W 2009 r. ukazała się debiutancka płyta grupy pt. "Wskrzeszenie Hobouda" (wyd. Polish Folk Management). W konkursie na Folkowy Fonogram Roku 2009 wydawnictwo zdobyło trzecią nagrodę.
Więcej o płycie w jej prezentacji w sklepie serpent.pl.

Prezentacja grupy w serwisie MySpace: www.myspace.com/hoboud

opis na podst. materiałów Nowej Tradycji

na zdjęciu: Hoboud podczas występu konkursowego na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia "Nowa Tradycja 2009"; fot. ©D.Anaszko/etno.serpent.pl
etno.serpent.pl