Bubliczki

[Rozmiar: 27796 bajtów] Zespół prezentuje niecodzienne połączenie tradycyjnej muzyki kaszubskiej z muzyką cygańską, bałkańską i żydowską. Powstał w 2006 r. w Brusach (Kaszuby) pod nazwą Bubliczki Cashubian Klezmer Band, na bazie członków Kaszubskiego Zespołu Folklorystycznego Krëbane (www.krebane.pl).

Liderem grupy jest akordeonista i wokalista Mateusz Czarnowski. Oprócz niego w skład zespołu wchodzą:
Paweł Ringwelski - klarnet
Piotr Ringwelski - trąbka
Piotr Bruski - instrumenty perkusyjne
Michał Czarnowski - skrzypce
Artur Pacak - kontrabas

[Rozmiar: 31858 bajtów] W grudniu 2008 r. grupa zdobyła w Lublinie II nagrodę na XVIII Festiwalu Muzyki Ludowej "Mikołajki Folkowe". W protokole jury konkursu określiło, że nagrodę tę grupa otrzymała za "wielorakość inspiracji oraz doskonały warsztat". W kwietniu 2009 zespół zdobył I nagrodę oraz nagrodę publiczności "Burza Braw" na XII Festiwalu Folkowym Polskiego Radia "Nowa Tradycja" (za "doskonały sposób opanowania gry na instrumentach, spontaniczność i muzykalność").Niespełna tydzień później grupa zwyciężyła w Zakopanem podczas "VIII Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Górskiej i Folkowej".

W styczniu 2010 r. nakładem firmy Folkers ukazała się debiutancka płyta "Opaa!", wydana już pod skróconą nazwą Bubliczki. Więcej o płycie w jej prezentacji w sklepie serpent.pl.

Prezentacja zespołu (z utworami do odsłuchu) na MySpace: www.myspace.com/bubliczki

na zdjęciach: Bubliczki Cashubian Klezmer Band podczas występu konkursowego na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia "Nowa Tradycja 2009"; fot. ©D.Anaszko/etno.serpent.pl

Program o grupie z TVP Gdańsk:

etno.serpent.pl


BUBLICZKI - "Opaa!"

(Folkers 2010)
prezentacja płyty w sklepie serpent.pl

*****